ניקוי ספות שטיחים וריפודים
דף הבית » בלוג » ניקוי מכונת כביסה

תוכן העניינים

ניקוי מכונת כביסה עם חומץ

ניקוי מכונת כביסה

לדעת איך לבצע ניקוי מכונת כניסה היא אחד מכמה פריצות דרך לניקוי שאולי אפילו לא שקלתם לבצע עד שיגיע ריח חמוץ מחדר הכביסה. מכונת כביסה יכולה להיות מקום גידור וכר של גידול אלרגנים וחיידקים, גם כאשר בפועל תפקידה של מכונת הכביסה היא לעשות בדיוק ההפך!. תחשבו על זה, מכונת כביסה עובדת קשה כדי לשמור על הבגדים שלכם נקיים מידי יום ביומו. מבגדי אימון מזיעים, סדינים עם שתן של הילדים ומגבות שעברו מלחמה, כל אלה בהחלט יכולים להפוך את ניקוי מכונת הכביסה להכרחית מידי פעם.

כדי שתדעו – למה כדאי לנקות מכונות כביסה

"איפשהו בדרך, לא הצלחתי להבין את העובדה שניקוי מכונת כביסה עם חומץ או בכל שיטה אחרת צריך להיעשות בקביעות מסוימת – לא, כאילו חשבתי שמעולם לא צריך לבצע ניקוי לבד. תמיד הנחתי שהסבונים ואבקת הכביסה תשמור על מכונת הכביסה למקום הכי נקי שיש, למה אף אחד לא אמר לי את זה בחיים?."

עדיין לא כל האנשים יודעים שצריך לנקות את מכונת הכביסה באופן קבוע. חשוב לנקות את מכונת הכביסה באופן תדיר, מכיוון שהיא יכולה להפוך את מכונת הכביסה למקום גידול חיידקים, ולהיות מלוכלכת נורא עד שלאחר כל הפעת מכונה הבגדים יצאו יותר מלוכלכים. כל דבר החל משאריות סבון, חומרי ניקיון ומרכך כביסה שנתקעו בתעלות עלולים לסתום את הניקוז ולגרום לנזק. יתרה מכך, אם אתם לא יודעים איך לנקות מכונת כביסה, ולא ביצעתם את זה לפחות מספר פעמים בשנה, עלול להצטבר טחב עם הזמן. שהוא בעצם לא רק נראה רע, אלה גם יכול לגרום לריח של הבגדים שלכם לריח רע.

איך לבצע ניקוי מכונת כביסה - עם חומץ, אולי אקונומיקה?

אקונומיקה עם כלור (הכלור הינו חלק מהמרכיבים של האקונומיקה, לא צריך להוסיף בנפרד), חומץ, מלח לימון הם מרכיבי ניקוי נפוצים. לא בגלל שהם בייתים וזולים! אלה הם פשוט הוכיחו את עצמם כמתמודדים עם עובש, טחב ושאר האלרגנים. חומץ הוא מרכיב חומצי מאוד, כך שזו דרך אופטימלית להרוג ולחסל הצטברויות לא רצויות שגדלים באזורים בעלי לחות גבוה. אקונומיקה לעומת זאת, היא חומר חמצני (לכן יש לו את האופציה לצבוע את הבגדים שלכם בלבן). בכל הנוגע לניקוי מכונת כביסה, פתרון הניקוי שלכם תלוי במה תרצו להשיג מניקוי מכונת הכביסה. להסרת ריחות וחיידקים חומץ הוא מעולה, לניקוי כללי אקונומיקה היא התכשיר המיועד.

איך לבצע ניקוי מכונת כביסה - עם חומץ, אולי אקונומיקה?

כדי להתחיל, תזדקקו לכמה פריטים ביתיים נפוצים: בקבוק ספריי, חומץ לבן, סודה לשתייה, מטלית מיקרופייבר ומברשת שיניים ישנה. למרות ששיטות הניקוי מכונות כביסה עם פתח עליון ובלי פתח עליון הם עם אותם חומרים, סדר הפעולות קצת שונות, אז שימו לזה לב ופעלו בהתאם.

קדימה, בואו נתחיל.

1. נקו את מגירת חומרי הניקוי

מגירת חומרי הניקיון יכולה להוות גן עדן מקסים לחיידקים, אבקת כביסה גושית ועובש. למרות שזה מקום קטן ואמור להיות נקי, זה מקום שעלול להתלכלך יותר מהר משאתם מדמיינים, בהתחשב בזה ששם אתם מכניסים רק חומרי ניקיון!

 

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, הסירו את המגירה והתחילו לעבוד עם מברשת שיניים ישנה וחומר ניקוי ביתי רגיל, ניתן גם אקונומיקה רק אל תשכחו לשטוף אותה היטב לאחר מכן. אם אינכם בטוחים כיצד להסיר את המגירה העליונה, עיינו במדריך למשתמש של יצרן המכונה. אל תשכחו לנקות גם את פנים החלל בעזרת סמרטוט רטוב. זה יכול להפוך להיות נקי מחדש תוך מספר דקות בלבד, והבגדים שלכם ירגישו רעננים יותר באופן מיידי.

2. נקו את המסנן של מכונת הכביסה

מסנן הפסולת נמצא שם כדי להגן על המשאבה מפני שיערות, גושי אבק, רקמות עור מטבעות ולכלכוך כללי שנמצא שבמסילות. כמו שבמגירת חומרי הניקיון מצטבר לכלכוך, כך גם במסנן המכונה. הוא גם מקום לח וחם, ולכן מספק מקום אידיאלי לריחות מפוקפקים לחדור למכונת הכביסה – ולבגדים שלכם.

הפתרון? רוקנו את המסנן באופן קבוע כדי להסיר את הצטברויות הלכלוך שהתאספו בפנים מסנן מכונת הכביסה ממוקם בדרך כלל בתחתית מכונת הכביסה בצד ימין, יש לו מין דלת כזאת שניתן לפתוח אותה, ואז מתגלה בפניכם פקק שניתן לסובב כמו בקבוק שתייה. אם אתם לא בטוחים איפה הוא ממוקם, בדקו במדריך למשתמש. שחררו בזהירות את צינור הניקוי והניחו אותו בתוך קערה או דלי, הוא עלול להוציא מים בצבע שחור והרבה צעצועים קטנים.

לאחר פתיחת ההברגה ופתיחת הצינור שבתוכו אפשרו למים להתנקז . לאחר מכן החזירו את הצינור ואת התקע, הסירו את הקערה והניחו אותה בצד. כל פסולת שהייתה כלואה בתוך המכונה צריכה להשתרר עם פתיחת הפקק והצינור. לאחר שאתם סוגרים את הפקק וודאו שהברגתם אותו נכון כדי למנוע דליפות עתידיות.

3. נקו את גומיות הדלת

ניקוי מכונת כביסה

כאשר אתם דוחפים את הכביסה שלכם לתוך המכונת כביסה ומושכים אותה בחזרה לחה החוצה, קל לנו לשכוח את המרווח בין הדלת לתוף של המכונה. אטם הגומי הזה שעוצר מים מלהישפך החוצה על רצפת המטבח או חדר הכביסה שכם הוא גם מקום להסתרת עודפי חומרי ניקוי, מטבעות ששכחתם בכיסים ולכלוך כללי. אם אתם נותנים לזה להצטבר, זה עלול להפוך לעובש שיהיה לכם מאוד קשה להסיר.

 

לפני ואחרי כל כביסה, השתמשו במטלית לחה כדי לתת לאטם ניקוי עדין, זה אמור להספיק כדי לשמור על ניקוי ותחזוקה טובה של החלק הזה של המכונה. זה גם אומר שהכביסה הנקייה שלכם לא תדבק ללכלוך טרי כשאתם מוציאים אותה לייבוש.

4. נקו את פנים המכונה

גם אם החלק הפנימי של מכונת הכביסה שלכם נראה נקי ונוצץ, אנו בטוחים שאם תבדקו עמוק תראו שזה לא כך. יש הרבה פינות ומקומות שבהם חיידקים ואלרגנים יכולים להסתתר ולהתחמם. הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות זה להפעיל מכונה ריקה על החום הכי גבוה כל חודש.

כדי לנקות את מכונת הכביסה הפעילו אותה לניקוי כאשר היא ריקה. הוסיפו כוס חומץ ורבע כוס סודה לשתייה והפעילו על החום הגבוהה ביותר, בדרך כלל זה יהיה 60 מעלות ומעלה. החומץ והסודה לשתייה אמורים לעזור לכם מאוד בניקוי מכונת הכביסה, שילוב של סודה וחומץ אמורים להרוג את כל החיידקים, להסיר ריחות רעים ולעצור את הצטברויות הסבון והאבנית במקומות שקשה לראות אותם.

5. כך תמנעו ריחות רעים במכונת הכביסה והבגדים שלכם

פתחתם פעם את דלת מכונת הכביסה שלכם כדי לקבל את הבגדים הנקיים שלכם, והתנדף עליכם ריח לא נעים ומעופש?. ייתכן שהסיבה לכך היא שתנאי הלחות במכונה שלכם גרמו לכך שייווצר בפנים עובש וטחב.

 

השארת דלת מכונת הכביסה פתוחה מעט לאחר הכביסה מאפשרת לאוויר להיכנס פנימה וליצור סירקולציה של אוויר קר, מה שאמור לעצור את התרבות החיידקים ומפחית את הריחות הלחות הנלווים. חשוב להקפיד על כך בעיקר בימות הקיץ החמים.

בנוסף וודאו לבצע ניקוי מכונת כביסה ובפרט לפתח הניקוז החיצוני שלכם, ניקוי המכונה ופתח הניקוז באופן תדיר בהחלט אמור לעזור לכם להיפטר מריחות רעים.

6. השתמשו בחומר ניקוי נכון !

כאשר אתם מתמודדים עם המערך הרחב של חומרי הניקיון הממוקמים במדפי הסופר, קל לחשוב רק על ההשפעה שלהם על ניקוי הבגדים שלכם. אך האם חשבתם על ההשלכות שלהם על תקינות המכונת כביסה שלכם?. עודף קצף ומרככים נוזליים וקצת צמיגיים עלולים להתקשות ולהישאר במכונה שלכם, מה שעלול לגרום לסתימות וריח רע.

 

בקיצור, אם אתם רוצים לשמור על המכונה שלכם לאורך זמן, מומלץ להשקיע ולא לקנות חומרי ניקיון שאתם לא מכירים. לדעת איך לכבס זה מקצוענות, ולדעת איך לשמור, לתחזק ולנקות את מכונה הכביסה זה עוד יותר מיומנות.

7. נקו את מכונת הכביסה באופן קבוע

הדרך הטובה ביותר להוציא את הריח הרע ולנקות את מכונת הכביסה – הוא פשוט לנקות אותו כל זמן תכוף. אנו בנקי מחדש ממליצים לנקות את מכונת הכביסה (זה לוקח 10 דקות) כל שבועיים לפחות, כמובן זה משתנה במספר ההפעלות שלכם ביום.

 

אם אתם לא יכולים לעמוד בקצב התכוף של ניקוי המכונה, חשבו תמיד על ההשלכות של נזק חמור למכונה. נקו את המסנן בעיקר, הוא מה שבהחלט יכול להאריך במספר שנים את חיי המכונה שלכם.

 

 

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

תוכן העניינים

מאמרים אחרונים בנושא
אודות הכותב
Picture of מאיר כהן
מאיר כהן

שלום שמי מאיר כהן בן 38, נשוי לנועם ואבא לאורי ואליאב. מנכ"ל נקי מחדש חברה לניקוי ספות, מפעל לניקוי שטיחים ושירותי ניקוי פוליש, דירות מקבלן ולאחר שיפוץ מהמובילות ביותר בארץ. בעל הסמכה בין לאומית לחידוש טקסטיל. פתחתי את חברת נקי מחדש מתוך רצון להעניק שירות ואיכות שלא רואים בארץ, במיוחד בתחום של שירותי ניקיון. וזאת בדיוק הסיבה לכך שאנחנו החברה היחידה שמתחייבת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. במידה ולא עמדנו בהתחייבות שלנו - לא נגבה תשלום.

הישארו מעודכנים
אהבתם? שתפו את החברים
להזמנות והצעת מחיר חייגו:

055-300-2030

או השאירו פרטים ונחזור אליכם עם מחיר מותאמת אישית!
ניקוי ספות שטיחים וריפודים

אל תשאירו את הריפוד מלוכלך

אנחנו כאן בשבילכם !

או חייגו עכשיו

055-300-2030

דילוג לתוכן
חיוג מהירוואטסאפ