ניקוי ספות שטיחים וריפודים
דף הבית » בלוג » ניקוי כתמי דם

תוכן העניינים

ניקוי כתמי דם

ניקוי כתמי דם

כתמי דם הם אחד מהאתגרים הגדולים ביותר בניקוי בגדים, שטיחים, מזרנים, ספות ורהיטים אחרים. הם מתייבשים במהירות, מתחלפים בצורה מוחלטת עם החומר שאליו הם נדבקים, ויוצרים כתם קשה להסרה. כתמי דם הם חלק מהחיים, והם יכולים להופיע ממגוון מקורות – חבלה שנפתחה באופן בלתי צפוי, השבוע הזה בחודש, אפילו נפילת שן של הילדים.

למרות המראה המזעזע של כתמי דם, השלכותיהם האכזריות אינן מוגבלות באופן האסתטי בלבד. מעבר להפרת הנוחות וההרס המיידי של מראה החדר או הלבוש, כתמי דם שנהפכים למקור קבע עשויים להפוך למקור למחלות ולחיידקים, תוך שהם מושכים חרקים ומזיקים. הניקוי המהיר של כתמי דם הוא אפוא קריטי עבור שמירה על הבריאות וההיגיינה.

למרות שניתן לנסות לנקות את כתמי הדם באופן עצמאי, ישנם מקרים בהם הכתם עקשן מדי, קיים במשך זמן רב מדי או שפשוט אנו לא ניתן לבצע עבורו ניקוי לבד. במקרים אלו, שירותים מקצועיים לניקוי כתמי דם יכולים לסייע לכם לשחזר את הנקיון והמראה המקורי של הפריט הפגוע. בעזרת כלים, טכניקות ומוצרים מתקדמים, אלו המומחים מצליחים להביא לתוצאות אשר לעיתים קשה להשיג באמצעות עצמאית. ניקוי מקצועי יכול להפוך את הכתם שנראה כמו מאסטרופה לאירוע שנשכך ממנו.

ניקוי כתמי דם ממזרנים

כתמי דם על מזרנים יכולים להיראות כמו דבר שמצריך קניית מזרן חדש, אך תהליך הניקוי אינו כה מסובך כפי שאנחנו עשויים לחשוב. באמצעות מספר רכיבים בסיסיים שיש בבית של כל אחד מאיתנו, אפשר להכין משחה מועילה שתעזור לכם להסיר את הכתם.

המרכיבים שאנחנו זקוקים להם הם מים פושרים ואבקת כביסה ממותג "סנו" או איזשהו מותג אחר שאנחנו בוטחים בו. להכנת המשחה, מערבבים מים פושרים ואבקת כביסה בכמויות שוות כדי להגיע למרקם דליל. המשחה צריכה להיות די נוזלית כדי למרוח אותה בקלות על המזרון, אך עדיין דלילה מספיק כדי לשאוב את הכתם.

לאחר שהמשחה מוכנה, מורחים אותה על האזור שממנו מעוניינים להסיר את הכתם. משפשפים את המשחה בעזרת מברשת עדינה או מברשת שיניים ישנה, שמאפשרות לחדור לעומק הבד ולהתמודד עם הכתם.

ברגע שהמשחה נמרחה באופן שווה ומשופשף על פני הכתם, מספיגים אותה על מטלית נקייה ומניחים את המטלית על אזור הכתם למשך 24 שעות. מדובר בשלב חשוב המאפשר לכתם לספוג את הכתם ולהביא להסרתו.

לאחר 24 שעות, מסירים את המטלית ומנקים את האזור היטב בעזרת מטלית חדשה. המטלית החדשה אמורה להסיר את כל שאריות המשחה והכתם. אם הכתם עדיין נראה, ניתן לחזור על התהליך שוב. יתכן ויהיה צורך לחזור על התהליך מספר פעמים עד שהכתם יעלם לחלוטין.

 

איך להסיר דם ממזרן בעזרת חומץ

הסיבה לכך שכתמי דם הם קשים לניקוי היא מכיוון שהדם מכיל חומרים שהם חלבונים, אשר מתייבשים ומייצרים קישורים חזקים עם החומר שאליו הם נדבקים. כאשר חומר כמו זה מגיע למגע עם מים חמים, הוא מתייבש והופך לקשה יותר להסרה. בניגוד לכתמים אחרים, כתמי דם דורשים שיטות ניקוי מיוחדות וממוקדות שמטרתן לפרק את החומר המייבש של הדם ולהסירו. קיימים מגוון שיטות ניקוי להסרת כתמי דם, אך המפתח להצלחה הוא לנסות להסיר את הכתם במהירות האפשרית. ככל שהכתם יושב על המשטח יותר זמן, כך הוא הופך לקשה יותר להסרה. לכן ייתכן שהמדריך הראשון לא יעזור לכם, אך ייתכן ששיטה זו תתאים יותר:

חומץ הוא חומר ניקוי מופתע המצוי בכל בית ויכול לשמש לניקוי כתמים מכמה סוגים, כולל כתמי דם. כאשר מדובר במזרונים, החומץ מציע את ההטבה של ניקוי ללא צורך בטיפול מקצועי וממושך של שאיבת החומרים.

 

הכנת חומר לניקוי בעזרת חומץ הינה די פשוטה. תזדקקו לחומץ לבן, המכיל ריח יותר ארומטי מהחומץ הרגיל, מה שיאפשר לכם להשתמש בו ללא התאכזבות מריח חומץ לא נעים בחדר שלכם. מערבבים כמויות שוות של חומץ לבן ומים ומרססים על המזרן. אם הכתם הוא ישן, אפשרו לחומץ להיספג במשך 15 דקות. החומץ יפעל להתפרק את חלבוני הדם ויעזור לכם להסיר את הכתם. לאחר מכן, יש להבריש את האזור בעדינות עם מברשת עדינה כדי להסיר את שאריות הכתם.

לאחר שהכתם הוסר, מייבשים את המזרן. עדיף לייבש את המזרון בשמש, מכיוון שהשמש תסייע להרוג כל חיידקים שנותרו. אם ייבוש בשמש בחוץ אינה אפשרות, ניתן להשתמש במייבש שיער או בשואב אבק רטוב לייבוש זריז. כאשר משתמשים במייבש שיער, חשוב להבטיח שהאזור יובש באופן שווה ומלא כדי למנוע אפשרות שעדיין המזרן רטוב בעומק שלו.

כתם דם על ספה

ניקוי כתמי דם משטיחים

כתמי דם על שטיחים יכולים להפוך אותם לנראות של פחות מתוחזקים ואף זה עשוי להוריד מערך השטיח. במרבית המקרים, ניקוי עצמי של כתמים משטיחים מעניק רק תוצאות בסיסיוץ, שכן הטכניקות המנוסחות לניקוי עצמי יכולות לדחוף את הכתם עמוק יותר לעומק השטיח, ולהקשות את ההסרה שלו.

אם אתם מעדיפים לנסות ניקוי עצמי לפני שאתם פונים למקצוענים, אתם יכולים לנסות לשלב חומץ לבן, סודה לשתייה, ומים. ערבבו חצי כוס של חומץ לבן, שתי כפות של סודה לשתייה, וחצי כוס מים כדי ליצור תמיסת ניקוי. מרססים את החומר שיצרנו על הכתם ומשפשפים אותו בעדינות עם מברשת עדינה.

לאחר מכן, שוטפים את האזור עם מים פושרים ומייבשים אותו בעזרת מגבת נקייה. חשוב להבין שהטכניקה הזו לא מובטחת להסרת את הכתם במלואו, אך היא יכולה לעזור לשיפור רב.

במקרים רבים, מומלץ להזמין חברת ניקוי שטיחים מקצועית שמשתמשת במוצרים ובטכניקות מקצועיות שיוכלו להסיר את הכתם באופן יעיל ומוחלט. חשוב לבחור בחברה שמשתמשת במוצרים ידידותיים לסביבה ובריאים לאנשים ולחיות מחמד, במיוחד אם השטיח ממוקם במקום בו ילדים או חיות מחמד שוהים בו באופן קבוע.

 

ניקוי כתמי דם מבגדים

ניקוי כתמי דם מבגדים יכול להסתיים בהצלחה רבה אם אתם יודעים איך לטפל בהם בצורה נכונה. הפתרונות משתנים בהתאם לסוג הבד ולזמן שעבר מאז שהכתם נוצר. כאן יש מספר דרכים שאתם יכולים לנסות:

שטיפה מידית: כאשר הכתם הופק, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לשטוף אותו במים קרים. זה יכול למנוע מהדם להתייבש ולהתייצב בבד. אסור לנקות כתם דם עם מגבונים – הכתם עשוי להימרח וזה יקשה על הניקוי.

אל תכניסו למייבש: אם אתם כבסתם בגד עם כתם של דם, אל תכניסו אותו למייבש. החום עלול לקבע את הכתם לבד ולהקשות את הסרתו.

שיטת החלב: הטבילו את הבגד בחלב למשך שעה ולאחר מכן שטפו את הבגד במים קרים.

משחה מסודה לשתייה: הכינו משחה מרבע כוס סודה לשתייה ומעט מים. מרחו את המשחה על הכתם, השרו למשך שעה ולאחר מכן כבסו את הבגד בצורה רגילה.

מי חמצן: מי חמצן הינו חומר שמסוגל להסיר כתמים של דם ביעילות מרבית. מרססים מי חמצן על הכתם ואלאחר מכן שוטפים את הבגד רגיל.

השריה באבקת כביסה עם כדוריות חמצן: ניתן להשרות את הבגד במים פושרים ובאבקת כביסה עם כדוריות חמצן. השאירו למשך מספר שעות ואז שטפו או כבסו בתוכנית רגילה.

אמוניאק: אם הכתם הוא עקשן מאוד, אמוניאק יכול לעזור. אך שימו לב שאמוניאק הוא חומר חזק, ויש להשתמש בו בזהירות.

אם הכתם לא הוסר לחלוטין, ייתכן שתצטרכו לפנות למקצוענים בניקוי כתמים מספות, שטיחים ומזרונים. תמיד כדאי לבחון את השיטות השונות ולמצוא את האחת שעובדת הכי טוב עבורכם.

מדריך: איך להסיר דיו משטיחים

שטיחים, במיוחד אלה המצויים באזורים בהם יש הרבה פעילות, יכולים להימרח בכתמי דיו בקלות. אך אל תדאגו, כי ישנם שיטות וטכניקות יעילות שיכולות לעזו לכם.

כלים וחומרים הנחוצים:

אלכוהול

מקלון אוזניים

מגבת יבשה

מייבש שיער

טכניקות ניקוי יעילות לניקוי כתמי דיו משטיחים:

בעזרת אלכוהול ומקלון אוזניים, טבלו את המקלון האוזניים באלכוהול.

בעזרת מקל האוזניים הקיפו בעדינות את הכתם, מהשפה החיצונית שלו ואל המרכז, על מנת למנוע התפשטות הכתם.

הניחו את המגבת היבשה על הכתם לאחר הטיפול באלכוהול, כדי לספוג את הנוזלים המיותרים.

אם הכתם אינו זז, נסו את השיטה שמופיעה תחת "ניקוי כתם דיו מספות".

ייבוש ושמירה על השטיח לאחר הניקוי:

ייבוש: השתמשו במייבש שיער בטמפרטורה נמוכה-בינונית וייבשו את האזור שבו היה הכתם, מרחק של כ-30 ס"מ.

סירוק: כדי להחזיר את השטיח למרקמו הטבעי לאחר הניקוי, השתמשו בצורת האצבעות לסירוק הצמר או הסיבים.

שמירה: כדי למנוע כתמים נוספים בעתיד, רקום להשתמש בחומרים מוגנים לשטיחים.

במידה והכתם אינו זז לאחר מספר ניסיונות, מומלץ להזמין חברת ניקוי שטיחים מקצועית, אנו בנקי מחדש כאן כדי להבטיח טיפול איכותי ומקצועי.

מדריך: איך לנקות כתמי דיו מריפודים, בגדים וטקסטיל

ניקוי כתמי דיו מריפודים, בגדים או מטקסטילים אחרים יכולים להיות מאתגרים, אך כאשר אתם יודעים אילו טכניקות להשתמש, המשימה יכולה להיות פחות מתסכלת.

כלים וחומרים הנחוצים:

אלכוהול או אלכוהול רפואי

מגבת בצבע לבן

מים זורמים

קערה או גיגית

מברשת שיניים או מברשת רכה

חלב

שיטה ראשונה – ניקוי כתמי דיו מריפודים, בגדים וטקסטיל בעזרת אלכוהול:

השקעת האזור המוכתם באלכוהול בקערה למשך מספר דקות.

שפשוף האזור המוכתם והנחת הבגד על מגבת לבנה לצורך ספיגת הדיו.

שטיפה במים זורמים למשך כ-2 דקות.

החזרת הבגד לאלכוהול.

חזרה על התהליך לפי הצורך עד להסרת הכתם לגמרי.

שיטה שנייה – ניקוי כתמי דיו מריפודים ובדים בעזרת חלב

 

השרו הבגד בקערה מלאה בחלב למשך לילה שלם.

בדיקת הכתם בבוקר – אם ישנם שאריות, שפשוף בעדינות באמצעות מברשת.

שטיפה במים זורמים.

חזרה על התהליך לפי הצורך.

התמודדות עם סוגי בדים שונים:

כותנה: יש להימנע משפשוף חזק על בד זה. השיטה הבסיסית עם האלכוהול היא הכי מומלצת.

פוליאסטר: בד זה יכול לעמוד בניקוי אינטנסיבי. אפשר להשתמש בשתי השיטות המוצגות לעיל.

צמר: צמר הוא בד טבעי ורגיש, ויש לנהוג בו בזהירות. השתמשו בשיטה הבסיסית, אך הימנעו משפשוף חזק.

בסיום הניקוי, מומלץ לשטוף את הבגד כרגיל במכונת הכביסה, אבל אם הכתם הוא בעקבות דיו איכותי או עמיד, ייתכן שיהיה צורך לשלוח את הפריט לניקוי יבש מקצועי.

ניקוי כתמי דיו מספות עור - האם זה אפשרי?

כתמי דיו על ספות עור הם אחד הבעיות הגדולים של בעלי הספות. האמת היא שברוב המקרים הכתם אכן מתקבע וההסרה שלו היא מאתגרת. אם הכתם קרה זה עתה, ההסתברות שתוכלו להוציא אותו היא גבוהה יותר. אך אם הוא מתיישן, המשימה יכולה להיות מאתגרת.

כמה טיפים לניקוי כתמי דיו מספות עור:

הסרת הדיו הראשונית: כאשר הכתם טרי, השתמשו במטלית יבשה או בנייר טואלט כדי להוציא את הדיו הראשוני בתנודות עדינות ולא בשפשוף.

טיפול באמצעות אלכוהול: השפשפו את האזור באמצעות צמר גפן שספגתם בו אלכוהול. ייתכן שתצטרכו לחזור על הפעולה מספר פעמים כדי להוציא את הכתם לגמרי. חשוב לבדוק תחילה את האלכוהול באזור נסתר של הספה כדי לוודא שהוא לא גורם לנזק לגוון העור.

שטיפה בעזרת מטלית לחה: אחרי שהשתמשתם באלכוהול, נגבו את האזור במטלית לחה כדי להסיר את שאריות האלכוהול.

ניקוי יסודי: אחרי שהסרתם את הכתם, מומלץ להשתמש במרכך עור או בתכשיר לניקוי ספות עור כדי לשמר את הגמישות והמראה הטבעי של העור.

אם אחרי מספר ניסיונות הכתם לא הוסר, כנראה שהגיע הזמן לשקול צביעה מקצועית של הספה, כפי שציינו בהתחלה.

סיכום והמלצות כלליות:

מניעת הכתמים היא הגנה מועילה ביותר מאשר התמודדות אחריהם. אך בכל מקרה, אם הגעתם למצב בו הכתם כבר על הבגד, השטיח או הספה, הנה מספר המלצות שיעזרו לכם:

מניעה: הימנעו מלהכניס דברים שיכולים לגרום לכתמים (כגון עטים ובקבוקי דיו) לאזורים בהם ישנם פריטים עם חשיבות מיוחדת או כאלה שקשה לנקות.

שמירה: אם אתם יודעים שיש סיכוי שתכתימו משהו, השתמשו בהגנה כגון מגנים לספה, שמיכות דקות על השטיח או כיסויים לבגדים.

פעולה מהירה: ברגע שקרה כתם, פעלו מיד. אל תפספסו את זמן הזהב בו הסיכוי הטוב ביותר להסיר את הכתם.

תמיד בדקו באזור נסתר: לפני שתשתמשו באמצעים לניקוי, ובפרט אם אתם משתמשים במשהו חזק כמו אלכוהול, בדקו תחילה את התוצאה באזור נסתר של הפריט.

קריאה למומחים: במידה ולא הצלחתם להסיר את הכתם לאחר מספר ניסיונות, אולי הגיע הזמן לגייס מומחה או חברה מקצועית לעזור בניקוי הכתם.

לסיום, כל מה שציינו למעלה הוא גם בשביל לחסוך זמן, כסף וגם לשמור על הפריטים היקרים ללבבכם. מניעה, פעולה מהירה והתייעצות עם מומחה הם הדרך הטובה ביותר להגן על הרכוש שלכם.

לייעוץ, הצעת מחיר ותיאום ניקוי מקצועי והסרת כתמי דיו התקשרו: 055-300-2030

 

תוכן העניינים

מאמרים אחרונים בנושא
אודות הכותב
Picture of מאיר כהן
מאיר כהן

שלום שמי מאיר כהן בן 38, נשוי לנועם ואבא לאורי ואליאב. מנכ"ל נקי מחדש חברה לניקוי ספות, מפעל לניקוי שטיחים ושירותי ניקוי פוליש, דירות מקבלן ולאחר שיפוץ מהמובילות ביותר בארץ. בעל הסמכה בין לאומית לחידוש טקסטיל. פתחתי את חברת נקי מחדש מתוך רצון להעניק שירות ואיכות שלא רואים בארץ, במיוחד בתחום של שירותי ניקיון. וזאת בדיוק הסיבה לכך שאנחנו החברה היחידה שמתחייבת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. במידה ולא עמדנו בהתחייבות שלנו - לא נגבה תשלום.

הישארו מעודכנים
אהבתם? שתפו את החברים
להזמנות והצעת מחיר חייגו:

055-300-2030

או השאירו פרטים ונחזור אליכם עם מחיר מותאמת אישית!
ניקוי ספות שטיחים וריפודים

אל תשאירו את הריפוד מלוכלך

אנחנו כאן בשבילכם !

או חייגו עכשיו

055-300-2030

דילוג לתוכן
חיוג מהירוואטסאפ