ניקוי ספות שטיחים וריפודים
דף הבית » בלוג » ניקוי מייבש כביסה

תוכן העניינים

איך לנקות מיבש כביסה

ניקוי מייבש כביסה

האם ידעתם שניקוי מייבש כביסה יכול לעזור לכם רבות לשמור על זמני הייבוש הקצרים ביותר תוך שמירה מקסימאלית על הבגדים שלכם במצב רענן? שימוש יומיומי ותכוף יכול למלא את המסננים של המכונה באבק והצטברות של לכלוך לאורך זמן, מה שעלול להשפיע על ביצועי המייבש שלכם ואף ולהוות לסכה חמורה של שריפה. ניקוי נכון של המייבש שלכם הוא הדרך היחידה לשמור על המכשיר במצב תקין ולהימנע מנזקים. ישנם חלקים שונים שנצרך לנקות בעת תהליך ניקוי מייבש כביסה, ריכזו עבורכם את המדריכים והטיפים הטובים ביותר שיעזרו לכם לשמור על המייבש והבגדים לאורך שנים.

מהו הצורך לנקות מייבש כביסה?

ניקוי המייבש שלכם באופן שגרתי ובהתאם לרמת השימש שבו מייצר יתרונות הנעים בין אסתטיקה הנראית לעיין ועד לסיוע בשמירה על ביצועים טובים ומהירים. התדירות שבה אתם צריכים לנקות חלקים מסוימים במייבש כמו, מסנן האבק, פתחי האוורור ומכלי המים במקרה וקיימים – משתנים, אבל הדרכים שבהם מומלץ לנקות לא משתנים. ניקוי תכוף ונכון יכול להפחית את הסיכון לסכנת שריפה ולעזור לכם לשמור על בטיחות המשפחה שלכם.

איך לנקות מייבש כביסה – המדריך המלא

ראשית, כדי לבצע את המטלה הדרושה של ניקוי מכונת ייבוש אספו את הפרטים הבאים:

 • בד מיקרופייבר.
 • תרסיס מים וחומץ מדוללים.
 • חומר ניקוי כללי.
 • מברשת שיניים ישנה / מברשת ניילון / מברשת צביעה.
 • מברג.
 • שואב אבק עם צינור (אופציונלי).

שלב 1: כבו ונתקו את המייבש מהשקע

כיבוי החשמל למייבש בזמן הניקוי מונע פעולה לא רצויה ומקרית בזמן שהחלקים מוסרים או מנותקים. לכן כבו את המייבש, ונתקו את המייבש מהשקע בקיר לפני שנתחיל. אם יש לכם מייבש גז, סיגרו את שסטופ הסגירה בקו האספקה של הגז, ולאחר מכן נתקו והוציאו את מכסה הצינור של הגז ממכונת הייבוש לפני הניקיון.

שלב 2. הסירו אבק מהמסננים ומהפתחים

מסנן מייבש הכביסה כשמו כן הוא – דואג לסנן את האוויר שנכנס למכונת הכביסה, ולפריד את כל האבק מהבגדים שלכם אל מקום המיועד לכך. כדי לנקות את מנסן האוויר פעלו כך:

 • ההסירו את המסנן ונקו אותו היטב.
 • אם שטפתם את המסנן החזירו אותו למייבש רק כאשר הוא התייבש לחלוטין.
 • שאבו את החלק הפנימי של מקום בו מותקן המסנן. במקרה ואין לכם שואב אבק תוכלו להיעזר במברשת שיניים ישנה או ברשת צביעה כדי להסיר בעדינות את כל חלקי האבק שנאספו בבית המסנן.
 • שאבו את פסי החיישן בצד החיצוני של המסנן.

שלב 3. נגבו את שאריות הלכלוך מתוך המייבש

סדינים, מרככי כביסה ושאר הבגדים יכולים לתרום לשאריות של לכלכוך שהיו בתוך מכנסי הבגדים שלכם להישאר בתוך המייבש לאורך זמן. התחילו לנקות על ידי שאיבת אבק את כל חלקי הפסולת שנמצאים בתוך המייבש. אם המייבש שלכם פועל בעזרת חשמל, שפשפו את פנים המכשיר בעזרת מטלית רכה טבולה במים פושרים וסבון כלים. אם יש לכם מייבש גז, נגבו את החלק הפני רק בעזרת חומר ניקוי ביתי נוזלי, וודאו שהחומר לא דליק. לאחר מכן, עבור מייבשי גז וחשמל כאחד, נגבו את התוף של המכונה בעזרת ספוג רטוב או מגבת מיקרופייבר. לסיום הכניסו מגבת לפנים והפעילו את המייבש לתוכנית קצרה.

שלב 4. משכו את המייבש והוציאו את צינור האוורור

במידת האפשר משכו את המייבש מהקיר, צרו לעצמכם מקום עבודה של מטר אחד לפחות. כאשר סידרתם לעצמכם מקום עבודה, הוציאו את מלחצי האוורור או הסרט שמחבר את פתח האוורור לגב המייבש. ייתכן שתצטרכו מברג כדי להסיר את המהדקים.

שלב 5. נקו את צינור האוורור

 • לאחר שפירקתם את צינור האוורור, נקו בעזרת שואב אבק או מברשות את פתח הצינור במייבש. הוציאו כל חתיכת אבק ופסולת, מהפסולת הזעירה או הגדולה ביותר.
 • כדי לנקות את צינור האוורור, מומלץ להוציא אותו אל מחוץ לבית או בעזרת צינור המקלחת. נקו את הצינור בעזרת מים בלבד ובלחץ נמוך. לאחר מכן מומלץ לנער את הצינור קצת להפלת השאריות של המים, ולהניח את הצינור לייבש לפחות 4 שעות.
 • לאחר הייבוש, הדקו מחדש או הדביקו את צינור פתח האוורור לגב המייבש, וחברו אותו כפי שהיה בתחילה והחזירו את המייבש למקום.. אם אתם משתמשים במייבש גז, הפעילו שוב שת שסתום מערכת הגז.
ניקוי מייבש כביסה

שלב 6. הפעילו מכונה ריקה עם בישום

לאחר כל התהליך, המייבש נקי ומוכן. מומלץ להכניס למכונה חומרי בישום כמו ספריי או מגבות בישום ולהפעיל למשך 10 דקות כדי להסיר עודף אבק מהמערכת.

זהו המייבש מוכן לעבודה מחדש. כל שנשאר או לנקות את החלק החיצוני של המייבש, הוא גם חשוב!.

איך מומלץ לבצע ניקוי מייבש כביסה בחלקו החיצוני

שאריות וטפטופים של חומרי ניקיון לולים להידבק בחלקו העליון ובדפנות המייבש כביסה. שמרו על משטחים נקיים על ידי ריסוס החלק החיצוני של המייבש בתמיסה של 1/2 מים ו- 1/2 חומץ, לאחר מכן מספיק שימוש בטלית מיקרופייבר כדי לנקת את חומרי הניקיון והלכלוך הדבוקים למשטח המייבש, הכפתורים והמכסה.

כל כמה זמן מומלץ לבצע ניקוי עמוק למכונה

חלקים ספציפיים של המייבש שלכם דורשים יותר תחזוקה ייחודית וניקוי תכוף. מכיוון שקל לראות את מסנן האבק של המייבש ופנים המייבש, אתם יכולים לפקוח עין על שאריות והצטברויות של אבק ולכלכוך ולדעת מתי הגיע הזמן לניקוי יסודי. מומלץ להעביר יד בדפנות ובפנים המייבש כל מספר שבועות ולדעת מתי הגיע להפשיל שרוולים להתחיל לנקות. לחלקים מסוימים של מייבש הכביסה – כמו מסנן האבק והצינור פליטה, יש לוח זמנים לניקוי בהתאם ליצרני המכונה. בדרך כלל אנו ממליצים לבצע ניקוי עמוק למסנן האבק ולבית המסנן בין 4-7 הפעלות של המייבש, כמובן שלאחר כל שימוש הסירו את המסנן והוציאו את האבק שהצטבר בתוכו כדי לשמור תמיד על זמן ייבוש מהיר. לגבי הצינור פליטה החיצוני זה תלוי ברמת השימוש שלכם, הזמן הסביר לניקוי הוא בין 2-3 חודשים.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

תוכן העניינים

מאמרים אחרונים בנושא
אודות הכותב
Picture of מאיר כהן
מאיר כהן

שלום שמי מאיר כהן בן 38, נשוי לנועם ואבא לאורי ואליאב. מנכ"ל נקי מחדש חברה לניקוי ספות, מפעל לניקוי שטיחים ושירותי ניקוי פוליש, דירות מקבלן ולאחר שיפוץ מהמובילות ביותר בארץ. בעל הסמכה בין לאומית לחידוש טקסטיל. פתחתי את חברת נקי מחדש מתוך רצון להעניק שירות ואיכות שלא רואים בארץ, במיוחד בתחום של שירותי ניקיון. וזאת בדיוק הסיבה לכך שאנחנו החברה היחידה שמתחייבת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. במידה ולא עמדנו בהתחייבות שלנו - לא נגבה תשלום.

הישארו מעודכנים
אהבתם? שתפו את החברים
להזמנות והצעת מחיר חייגו:

055-300-2030

או השאירו פרטים ונחזור אליכם עם מחיר מותאמת אישית!
ניקוי ספות שטיחים וריפודים

אל תשאירו את הריפוד מלוכלך

אנחנו כאן בשבילכם !

או חייגו עכשיו

055-300-2030

דילוג לתוכן
חיוג מהירוואטסאפ